Teslimat ve İade Bilgileri

SATIŞ:

Sitemizden aşağıda belirttiğimiz koşullar çerçevesinde alışveriş yapıyorsunuz.

- Sitemizden üye olarak veya üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz.

- Sipariş esnasında fatura, teslimat, iletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz, özellikle e-posta ve telefon numaranızı kontrol ediniz.

- “www.aprayayincilik.com” web sitemizden sipariş verdiğinizde, ödeme bilgilerinin yeterliliği kontrol edilip, mail adresinize siparişinizin onaylandığına dair bilgi gönderilecek ve bilahare ürün talepleriniz karşılanma süreci başlayacaktır.

KARGO ve TESLİMAT:

- Siparişler en geç, ödemesinin yapıldığı günü takip eden 7 iş günü içerisinde firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firmaları ile  müşteriye ulaştırılır.

- Kargonuzu teslim alırken hasarsız aldığınızdan emin olmalısınız. Teslim aldıktan sonra kargo şirketinin sorumluluğu kalktığından lütfen ürünle ilgili bir problem olduğunu gördüğünüzde kargo firmasına tutanak hazırlatınız ve kargoyu teslim almayınız..

- Teslimatın gecikmesi veya benzeri durumlarda,  iletişim kısmında belirttiğimiz e-posta adresimiz ya da telefonumuz üzerinden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Görüşmelerinizde ve yazışmalarda mutlaka sipariş numaranızı belirtiniz.

- Ödeme bilgilerinde veya teslimat adresinde bir sorun oluşması durumunda, sizinle, belirtmiş olduğunuz eposta adresi veya telefon numaraları üzerinden irtibata geçilecek; 15 gün içinde teslim edilemeyen siparişler iptal edilecektir.

- Ürün iadesi veya teslim adresinin yanlış verilmesi durumlarında oluşacak kargo masrafları müşteriye aittir.


 İPTAL:

- Siparişinizi tamamen iptal etmek istiyorsanız “0-553-016 1544" nolu telefonumuzdan müşteri temsilcimizle görüşmeniz  veya bu konu ile ilgili “aprayayincilik@gmail.com” adresine e-posta göndermeniz gerekmektedir.

- Siparişin tamamen karşılanamadığı durumlarda müşterinin yaptığı ödeme iade edilecek ve bilgi verilecektir.

- Siparişin kısmen karşılanabildiği durumlarda müşteri bilgilendirilir ve bu sipariş için müşterinin isteği doğrultusunda işlemler yapılır. (Bazen müşteri sadece karşılananları gönderiniz ve kalanı için ödememi iade edin şartıyla sipariş verir veya eksik siparişi başka bir ürün ile değiştirin veya tüm siparişi iptal ediniz diyebilir.)

İADE:

- Satın alınan ürün veya hizmetin iade şartları tüketici hakları çerçevesindedir.

- Satın alınan ürün orijinal halde (tekrar satışa uygun), şartlara da uygun olarak bir hafta içerisinde tarafımıza herhangi bir neden göstermeksizin iade edilebilir. Bir haftadan sonraki bu tarz iade talepleri dikkate alınmayacaktır.

- İadelerde kargo masrafları tamamen müşteriye aittir. Ödemeli kargolar kesinlikle kabul edilmeyecek, teslim alınmayacaktır.

- İade edilen ürünün şartlara uygunluğu kontrol edilecek, uygun ise geri ödeme, sonucun müşteriye bildiriminden itibaren en geç 7 gün içerisinde yapılacaktır. Geri ödemede firmamızın karşılamış olduğu banka aracılık, kargo gibi masraflar düşülecektir.

- Tüm ürünlerimiz garanti kapsamındadır. Fakat, müşteriye sağlam teslim edilen ürünlere müşteri tarafından verilecek, yırtılma, buruşma, cildinin dağıtılması, içerisine kalemle yazı yazılması, çizgi çekilmesi vb. gibi tekrar satışına mani olacak şekilde verilen hasarlar müstesnadır. Bu tür ürünler garanti dışıdır, kesinlikle iade alınmaz.

- Üründe, imalat hataları varsa (forma eksikliği, forma karışıklığı, basılmamış sayfalar... gibi) tüketicinin ürünü iade etme ve yenisini talep etme hakkı vardır. Ürün iadesi konusunda müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir veya “aprayayincilik@gmail.com” adresine konu ile ilgili mesajınızı gönderebilirsiniz.